Hračky » Pískací hračky

Náš sortiment pískacích hraček zahrnuje samostatná chrastítka, klasické gumové pískací hračky, použitelné na suchu i ve vodě, a také samozřejmě komplety, vytvořené z obou těchto typů pískacích hraček.
Hračky vydávající zvuk – pískání, kvičení či jemné chřestění – jsou velmi oblíbené. Zvuk jako takový upoutá pozornost i velmi malého dítěte, které se za zvukem, potažmo hračkou otáčí, později se za ní natahuje a hraje si s ní. Pískací hračky jsou jednou z možností, jak případně zjistit i u malých miminek, že se jejich sluch nevyvíjí normálním způsobem (když dítě nereaguje na zvuk apod.).
Pískací hračky v naší nabídce se dají rozdělit do dvou kategorií: chrastítka a gumové hračky. Chrastítka z pevného plastu jsou vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů, navíc tvarově řešená tak, aby si na nich miminko mohlo trénovat jednoduchý uchopovací reflex.
Gumové pískací hračky z měkčeného plastu jsou samozřejmě vhodné pro miminka i starší batolata. Zdravotně nezávadné materiály, ze kterých jsou vyrobené, jsou vodou omyvatelné a stálobarevné, neobsahující toxiny.
Mezi gumové pískací hračky patří také jednotlivé figurky zvířátek nejrůznějších tvarů: k nejoblíbenějším patří kachnička, pejsek, medvídek. Velikostí se pískací hračky pohybují v rozmezí zhruba od 11 do 14cm. V nabídce jsou vedle jednotlivých figurek i sady dvou, tří kusů, případně v kombinaci pískací hračka (hračky) + chrastítko.
Stejně jako stavebnice nebo motorické hračky i pískací hračky napomáhají dítěti při vývoji jednoduchou hrou. Ať už jde o trénování základního úchopu, v pozdějším věku klíšťkového sevření mezi prsty, nebo o rozvoj barvocitu. Pískací hračky jsou jasně barevné, což dítěti pomáhá i při rozlišování jednotlivých tvarů hraček, v batolecím věku pak při poznávání drobnějších rozdílů (zobák u kachničky, čenich u pejska).